LRM_EXPORT_2492737162852_20190109_125952
_ZES0007.jpg
IMG_3888.JPG

KORKUT BAYRAKTAR 

Executive Creative Director

Meğer 1969’muş! Üsküdar, Salacak, Beylerbeyi, büyümüş de küçülmüş haller, erguvanlar, bisiklet, haylazlıklar, çitlembik/ can erik, pat diye gençlik, Güzel Sanatlar/ Grafik, bıçkın entel havalar, bişeyler, fotoğraf, tasarım, fikir fikir kaynayan günler, Reklamevi/ Bülent Erkmen Atelyesi, cesur adımlar, genç yaşta Kuartet, bolca motorsiklet, çam kokulu virajlar, Doğa’cığının babası, Zekeriyaköy-Kilyos, dostlar, işler, güçler, insanlar, ödüller mödüller ve yine Boğaziçi… Kuruçeşme’de deniz kokulu fikirler, pupa yelken hayaller… Biraz gaz, biraz caz derken, sıkı işlere devam...

SEVİL GÜNSAL 

CFO

Halkla İlişkiler – Reklam okudu. 2002’de İzmir'den İstanbul'a geldi. Simite gevrek, çekirdeğe çiğdem dediği için hep dışlandı, hor görüldü. Bu hırsla sırasıyla FC Creative, Konsept İletişim, Strateji Parkı'nda Direktörlük yaptı. Sonunda kendi gibi bir ekip buldu, o da Kuartet'li oldu. Müşteri ilişkilerinde başladı. 4 yıldır, ne müşteri ilişkileri ne yaratıcı grup karışmadığı kalmadı. En sonunda her şeye maydanoz bir ünvan aldı…
Bunlar da yetmedi, Kuartet'in konsepti Social Jazz Bar'da yönetici oldu.

FULYA EDA ELÇİOĞLU

Brand Manager

Metin yazarlığı stajyerliğinden, marka yönetmenliğine giden yolu tırnaklarıyla kazıdı. Ani tepkileri, saman altından su yürüterek herkesten önce erittiği ’’status report’’ları ve lezziz limonlu kekleri ile ajansın enerji deposu. Markalarına katacağı farklı bakış açısını; absürt yerlerde amuda kalktığı fotoğraf karelerinde sergiliyor. 

 

BUĞRA BAYRAKTAR

Art Director

Pamuk kalpli Rambo… Topkapı’da, Seyrantepe’de matbaa tozuyla zehirlendi. Kuartet’e gelince içinden “ajans dedikleri bu muymuş, bu kadar çatlak aynı yerde nasıl olur?” dedi.

10 kişiyi aynı anda imha edebilme gücüne sahip Kaju Kenbo’cu ve de zeki, çevik, ahlaklı bir sporcu. Oğulcuğu Çınar’ı, hala ilk gün gibi aşık olduğu eşi ile jeneriklik aile babası. Bam teli hasta Galatasaray’lılığı… Amansız işlerin, anlamsız deadline’ların korkusuz destroyeri. Tek sinirlendiği an, günlük to do list’lerde az iş olması…

Ajansın pozitif enerji jeneratörü olarak faaliyet gösteriyor; ofis ahalisini kötü esprileriyle zaman zaman üzmeye devam ediyor.  

 

BÜLENT TELLAN

Copywriter

İstanbullu bir ailenin çocuğu ama Ankara'da doğdu, büyüdü, okudu. "Ben gazetecilik yapmam, yapamam" diye diye İletişim Fakültesi'nde Gazetecilik okudu. Kurtuluşu akademik hayatın kollarında aradı. Sonrasında muhabirlik de yaptı, sayfa sekreterliği de, yayınevlerinde editörlük de...

Mecburen Ankara'da bulunan bir İstanbullu onu bu hayattan çekip kurtardı da, memleketine, Boğaz'a, Kızkulesi'ne, Şehir Hatları vapurlarına, martılara ve kedilere kavuştu.
10 yıl boyunca internet gazeteciliği yaptı, her gün her şeye sıfırdan başladı. Kuartet ile yepyeni bir serüvene yelken açtı.

 

Halen anime gösterimleri düzenliyor, çizgi romanlarını okuyor, gönüllü Japon Kültür Ataşeliği yapıyor ve Basın Tarihi kitabını yazmaya devam ediyor. 

AYKUT YILMAZER

Senior Art Director

 

WRC dünya sıralamasında ilk 5'e giren medar-ı iftiharımız.

 

 

CEM ŞEHİRLİ

Senior Art Director

 

 

Ajansımızın jönü!

"Stresimi sirtaki pistlerinde atarım, tasarımda cayır cayır ortalığı yakarım!"

 

 

 

 

 

CEM SERDAR NALBANTOĞLU

Digital Marketing Specialist

Titizliği ile interaktif sorunlara en hassas çözümleri sunuyor.

 Proje yönetimi, iş planlaması, operasyon yönetimi, ekip oluşturma, bulut teknolojileri, ağ yönetimi, SEO, dijital pazarlama, içerik yönetim sistemleri, internet hosting yönetimi, web teknolojileri konularında uzman.

1995’den 2012’ye dek, Azerbaycan’da ve Türkiye’de, Türk.net, Azercell, Agelcell, Cenay Grup, Gantek Holding gibi pek çok üst düzey şirketin projeleri ona emanetti.

 

Şimdi Kuartet ve markalarının yeni dünyadaki birler ve sıfırlardan oluşan görüntüsünü inşa ediyor.

 

 

 

ZEKA SAĞLAM
Photographer

1975 yılında İskenderun'da doğdu. Çocukluğu İstanbul ve Anadolu nun pek çok farklı kentinde geçti. İstanbul Üni. Su Ürünleri Fak, Müh.Böl.mezunu. Su Ürünleri Müh. olarak başladığı profesyonel yaşamı sırasında fotoğrafa merak saldı. 2003 yılında İFSAK üyesi oldu ve eğitim ve fotoğrafla ilişkisini bir yaşam biçimi haline getirdi. 2005 -2006 yıllarında İFSAK Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı ve 2007 yılında TFSF - İFSAK delegesi oldu. Pek çok kişisel ve grup sergi ve gösteri çalışmaları yaptı. Altı sene boyunca Kocaeli Üni. Güzel Sanatlar Fak.'de Dijital Fotoğraf Tasarımı dersinin okutmanlığını yürüttü. Daha çok şehir mimarisi yaşam üzerine sorular soran, doğruyu yanlışı ve şehrin insan üzerine etkilerini anlamaya çalışan fotoğraflar çekiyor. Pek çok yurt içi ve yurt dışı birincilikler de dahil olmak üzere belgesel ve mimari dallarında ödülleri vardır. Halen çeşitli kurumlar, dergiler ve ajanslarda eğitimler veriyor, kurumsal tanıtım filmlerinde görüntü yönetmenliği ve fotoğraf çalışmaları yapıyor, ve Kuartet'in gözü kulağı oluyor. 

 

 

 

YOGİ
Office Boy

Arnavutköy sahillerinin en dikkat çeken isimlerinden. Bakmayın siz onun kocaman gövdesiyle ilgi odağı olmasına. Kimi zaman ürkütücü bir dev gibi görünse de; büyük, masum ve sıcakkanlı bir dost aslında Yogi. Tek yapmanız gereken onunla ve sevdikleriyle iyi geçinmek.

 

 

 

ÜZÜM
Office Girl

Ofisimizin dört ayaklı elektrik süpürgesi. Bir şeyler yer düşüp kaybolduysa sakın merak etmeyin. Üzüm onu çoktan yutmuştur. Ofisin temizliğine katkı yapmadığı zamanlar herkesin neşesi, sıcacık, masum ve karşılıksız sevgi kaynağı tabi ki Üzüm. Kah burada kah kapı arkasında... Üzüm ile geçireceğiniz bir kaç saatte, tüm enerjinizi şarj etmek garanti.